MOJE SKRZYNKI

Opencaching PL - Statystyka dla kris-mtb

 1.  Plac Inwalidów - OP6405-  pierwsza moja skrzynka założona wspólnie z synem Igorem. Niestety przy pierwszym podejściu mikro pojemnik przepadł w czeluściach muru, więc pierwotna lokalizacja zmieniła miejsce. Dlaczego Plac? Otóż w drodze do pracy, a dojeżdżam rowerem widzę ją gołym okiem.
 2. Osiedle Muzyków- Skatepark - OP6435- druga skrzynka mojego autorstwa, to mikromagnetyk. Założony tuż pod domem, na osiedlu. Żona będąc tu z synem widziała jak trwają poszukiwania:)
 3. Mauzoleum Zielony Las - OP66C7- trzecia skrzynka założona na terenie Zielonego Lasu, który jest dla mnie można by powiedzieć drugim domem. Uwielbiam go. Trenuje tu na rowerze, chodzę na spacery, a Mauzoleum to miejsce szczególne. Polecam!
 4. Siłownia - Zielony Las - OP6776- kolejna skrzynka w Zielonym Lesie. Nie wielu ludzi wie o tym co było kiedyś w Zielonym Lesie, jego drugiej części.
 5. Froschradweg - OP692F- Kolejna skrzynka założona przeze mnie jest mocno związana z moim hobby- kolarstwem górskim. Co prawda ścieżka rowerowa jest asfaltowa, ale przyjeżdżam tu trenować na rowerze szosowym lub tak jak dziś na wycieczki z rodziną i miała za zadanie ukazanie swoich walorów i zachęcenie do podjęcia jej rowerem.
 6. Froschradweg II - OP69D3- druga z serii...
 7. Park- Cmentarz Św. Trójcy - OP6A24- to miejsce mnie zaintrygwało gdy zobaczyłem tablicę informacyjną przy parku. Zacząłem grzebać i...wyszła skrzyneczka.
 8. Kościół Ewangelicko-Augsburski - OP6C49- taka miejscówka nie mogła być przeoczona, samotny kościółek w lasku domagał się swojego kesza.
 9. Singltrek pod Smrkem - OP6C4C- kolejna skrzynka związana z MTB.  Nie ma innego wyjścia by podjąć ją na rowerze!
 10. JG Frenzel - OP6D12- bliskość miejsca zamieszkania i kolejna ciekaw budynku w mieście.
 11. Browar Fechnera - OP6ED2- inny niż dotychczasowe, bo nietypowy kesz....
 12. Kunice- Stawy- OP71ED - dzikość i piękno kunickich stawów....
 13. Źródło Marii - Zielony Las - OP7478 - kolejny kesz z cyklu: "poznaj swoją okolice". Jakieś nie całe dwa lata temu odkryłem to miejsce. 
 14. Sorau- Lotnisko Luftwaffe- OP7846- kolejny kesz z cyklu: "poznaj swoją okolice".
 15. Szubienica - OP78CD- skrzynka w dalszej okolicy Żar. Podrużując w celu zaliczenia skrzynki w Tuplicach miejsce te rzuciło mi się w oczy, a zarazm przypomniało, gdy mijałem je na treningach.
 16. Bory Dolnośląskie- Passauf/Sichdichfür - OP79AA- eksploracja rowerem południowych terenów od Żar zaoowocowala nową skrzyneczką, a przy okazji ciekawą historią, którą niebawem opiszę.
 17. A18 Rościce/Bogumiłów -skrzynka założona z sentymentu do tej trasy. Prawie każdy trening na szosie przebiega tym wiaduktem. Zamierzeniem tej skrzynki było to by mogli ją podejmować również przejezdni z dalszych regionów Polski.
 18. Instytut Badawczy- mikrus założony na spontanie. Budynek od dawna przyciągał moją uwagę. Skrzynka zakładana z poświęceniem zdrowia:)
 19. Wagonownia Żary- kesz, kóry powstał z przypadku. Obok tej miejscówki nie można by przejść obojętnie i nie zostawić tam skrzyneczki. Skrzyneczka założona z pomocą pana Rafała Szymczaka - historyka oraz pana Sławomira Kurka- pasjonata kolejnictwa.
 20. Elektrownia Łoza- Kolejna skrzynka związana z kopalnianą historią ziemi żarskiej. Założony w pewne piękne popołudnie.
 21. Grabik- Zielony Szlak- skrzyneczka założona na spontanie, podczas rowerowej przejażdżki z synem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz